img1
OIPIPOIPIP
WITAMY !




Czy pielęgniarki i położne powinny posiadać uprawnienia do wypisywania recept ?

 TAK

 NIE

 NIE MAM ZDANIA





Szanowne Panie Pielęgniarki i Panowie Pielęgniarze !

Gdański Uniwersytet Medyczny prowadzi badania naukowe dotyczące związku pomiędzy poziomem satysfakcji zawodowej pielęgniarek a strategiami radzenia sobie ze stresem. Badania są całkowicie anonimowe, polegają na wypełnieniu elektronicznej ankiety przez kilka minut. Zapraszam do wzięcia udziału poprzez kliknięcie na poniższy link. Udział każdej osoby przyczyni się do uzyskania wiarygodniejszych wyników.

http://katedra.limequery.com/index.php/924791/lang-pl

Bardzo dziękuję za otwartość na rozwój nauki w Pielęgniarstwie !

Pozdrawiam
Sebastian Irzykowski


W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi treści zawartych na pieczątkach pielęgniarek i położnych zamieszczamy informację o aktualnym stanie prawnym:


W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz. U. z dnia 17 grudnia 2013 r.) oraz licznymi pytaniami dotyczącymi dotyczące możliwości kontynuacji zaopatrzenia przez pielęgniarki lub położne ubezpieczenia zdrowotnego wyjaśniamy, iż takie uprawnienia zostały pielęgniarkom i położnym nadane na mocy przywołanego rozporządzenia.
Jednocześnie wyjaśniam, iż zgodnie art. 5 pkt 26 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.) pielęgniarkami i położnymi uprawnionymi do ww. czynności są:

  1. pielęgniarka lub położna ubezpieczenia zdrowotnego - pielęgniarkę lub położną będącą świadczeniodawcą, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
  2. pielęgniarkę lub położną zatrudnioną lub wykonującą zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią Rozporządzenia.

Sebastian Irzykowski
Przewodniczący ORPiP w Słupsku


WAŻNA  INFORMACJA

Informujemy, że zgodnie z § 18 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 września 2011r. w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru (Dz. U. Nr 221, poz. 1319 z późn. zm.) od 1 kwietnia 2013r. wnioski o wpis do rejestru, zmianę wpisu do rejestru (np. nowa polisa ubezpieczeniowa) i wykreślenie z rejestru mogą być składane wyłącznie w postaci elektronicznej, z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450 z późn. zm.) lub profilu zaufanego ePUAP, na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565 z późn. zm.). Przypominamy, iż obie metody podpisywania i wysyłania wniosków w postaci elektronicznej są udostępnione użytkownikom Aplikacji dla Podmiotów Leczniczych oraz Aplikacji dla Praktyk Zawodowych.


Odwiedzin: 171244
mbit słupsk