America's Army 3: Friv Podgląd

Armię amerykańską można było skarcić za wiele rzeczy. Na przykład za Twoją obecność tam, gdzie to możliwe. Na swoim koncie ma jednak co najmniej jeden naprawdę dobry uczynek – wydanie darmowej sieciowej strzelanki America's Army. Wkrótce ukaże się trzecia część. W rzeczywistości prawie nie można nazwać przygotowywanego produktu kontynuacją.

W 2002 roku Departament Obrony USA opublikował pierwszą część swojej wirtualnej kampanii. Pozwolono mi wypełnić ankietę prosto z gry Friv - mówią, chcę służyć, weź jutro. Nie wiadomo, ilu rekrutów armia amerykańska otrzymała dzięki AA, ale graczy jest mnóstwo. Walka okazała się naprawdę ciekawa, bo realizm walki był w najlepszym wydaniu: odrzut nie pozwalał na oddanie więcej niż trzech strzałów z rzędu, żołnierz był zmęczony i dlatego nie mógł wiecznie biegać i skakać, kurs młodego wojownika był obowiązkowy do przejścia, bez jego ukończenia nie można brać udziału w bitwach ... A jako przeciwnicy (a mianowicie przeciwnicy, ponieważ lokalny system pod tym względem różni się drastycznie od tego, do czego przywykliśmy np. w Counter-Strike ) – islamscy terroryści ekstremiści.

Dwa lata później ukazała się druga część, która otrzymała przedrostek Special Forces. Z ulepszeń wyróżniała się tylko ładniejsza grafika, a także nieco zmieniony wygląd wrogów – zgolili brody, zdjęli turbany i przebrali się w zwykły mundur kamuflażowy.

Jeśli chodzi o część triquelową, to obecnie wiadomo tylko, że jest ona oparta na silniku Unreal Engine 3. Gwarantuje to nowoczesny obraz. Ale nikt jeszcze nie widział oficjalnych pięknych zrzutów ekranu. Ale niezbyt piękne - aż sześć. Jednak kilka zrzutów ekranu jednej popularnej mapy - Pipeline - jest rozsianych po sieci, ale oficjalność ich pochodzenia nie została przez nikogo potwierdzona, całkiem możliwe, że są to tylko fanowskie podróbki.

Ale nic nie wiadomo o zmianach w rozgrywce, tylko plotki. Możliwe, że w grze pojawi się ciężki sprzęt, informacje o nim błysnęły tu i ówdzie w Internecie, jest nawet odpowiedni film na YouTube, ale jest mało prawdopodobne, aby miało to coś wspólnego z rzeczywistością. Poza tym zamiast AK wrogowie najprawdopodobniej będą mieli jakąś inną broń, może coś opartego na karabinie szturmowym Galil (lub jej samej). Stara mechanika ma działać i ma jedną ciekawą funkcję.

W armii amerykańskiej nie ma „złych” i „dobrych”, tylko dwie strony – ofensywa i obrona. I niezależnie od tego, czy twoja drużyna atakuje, czy broni, terroryści zawsze będą działać jako przeciwnicy! A nawet jeśli zmienisz strony, znów będziesz musiał walczyć nie z amerykańskimi żołnierzami, ale ze złymi ludźmi w czarnych maskach iz Galilasem w rękach. Broń wroga można podnieść, ale zmieni się tylko wygląd. Przy takim systemie cechy broni po obu stronach są zawsze identyczne.

America's Army 3 to bardziej duża aktualizacja niż nowa gra. Chociaż kto wie, co deweloperzy mają w zanadrzu na wydanie. I obiecuje, że nastąpi to wkrótce, w nadchodzących miesiącach.